1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO!

GEZENTİ TOSBİK

 

Muhteşem Tesisleri, Eskişehir

Bursa Ankara arası sık gelip gitmemize rağmen Muhteşem Tesisleri'ne ilk kez uğradık. 
Bir ara hızlı tren, Kamil Koç ikilisi ile gidiyorduk, o yüzden mola veremiyorduk.  
Otobüsle gittiğimizde ise Başkent Mola Park denen o gıcık yerde mola vermek zorunda kalıyorduk. 
Arabayla gittiğimizde  uzun süre mola vermek istemediğimizden hep TŞÖF'de durduk.  
Eşim Muhteşem Tesisleri'nin tabelasını hep görüyormuş ama  geçtiğimiz haftasonu ilk defa uğrayabildik. Bir tesisinin adını niye muhteşem koyarlar, öyle deyince direk zıt çağrışım yaptığını düşünmezler mi bilemiyorum, ama Muhteşem Tesisleri yeşillikler içinde gerçekten de güzel bir mola yeri. 

Tabi mekan güzel olunca kalabalık da oluyor.  Biz gider gitmez boş bir masa bulup koşa koşa kaptık, bizden sonra gelenler masa boşalsın diye bekliyorlardı. Çabuk boşalıyor neyse ki.. 

Muhteşem Tesisleri'nin ballı kaymaklı gözlemesi meşhur. Yol boyunca ballı kaymaklı gözleme reklamlarını her yerde görürsünüz zaten. Biz de hadi deneyelim dedik. Bir taraftan da yenir mi ki o acaba diye düşünüyoruz:) 

Bal gibi yenirmiş! Benim ilk lokmayı aldıktan sonra söylediğim cümle : " Kıymalı gözleme falan halt etmiş oldu". Gerçi bu ekstazi modum kısa sürdü, çünkü gözlemenin arasında çırpılmış yumurta vardı. Aslında rahatsız edici değil, ama ben yumurtayı hiç sevmediğimden pek yiyemedim. Normalde yumurta seviyorsanız sizi hiç rahatsız etmeyecektir.  Sürekli çaycı geziyor etrafta, çaydan para almıyorlar. Gözlemenin yanında yoğurt, tulum peyniri, mantar kızartması da vardı, onlardan da para almadılar. 

Tesisin dövme sucuğu da meşhur. İçerideki markette yöresel ürünler var. Sucuk kangalları o kadar kocaman ki nerdeyse belime takıp çevireceğim:) Mantarların arasında az miktarda sucuk da vardı, tadını çok sevdik hemen aldık tabi. Eşim daha markete girmeden ben tulum peyniri alacağım diye plan yapmaya başlamıştı. İçeride  tattırdıkları kaşarın tadına bayılınca biraz da ondan aldık.  1 haftadır afiyetle yemekteyiz:)

Yöresel ürünler bölümüne ilaveten bir de hediyelik eşya bölümü var. Ordan da safran çiçeği kolonyası aldık. Eşim tam bir kolonya delisi, her gördüğünü alıyor:) Herhalde ben kolonya ile pek ilgili olmadığımdan safran çiçeği kolonyasına ilk kez rastlamıştım ve çok sevdim:)  Daha sonra Safranbolu'da da bolca gördüm tabi. 

Yolunuz düşerse muhakkak uğrayın. 
Sevgiyle kalın...
 
Alıntı : http://gezentitosbik.blogspot.com.tr/2017/01/muhtesem-tesisleri.html

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.