YENİ

TEL PEYNİR


 • MUHTESEM1
 • VAR

Sütü 30°C’ye ısıtın ve termofilik kültürleri ekleyip güzelce karıştırın. 1 saat sütün olgunlaşması için bekleyin, aslında tereyağı için kreması alınan süt 12 ile 18 saat arasında soğuk bir yerde bekletilirmiş. Mayayı ekleyip 15 dakika daha bekleyin. Ocağı tekrar açıp ısı 45 dakika içinde 60°C’ye gelene kadar ısıtın ve aynı zamanda büyükçe bir kepçe ile karıştırın. Teleme bu aşamada kepçenin etrafına sarılacaktır. Is 60°C’ye geldiğinde kepçeye sarılmış teleme dışarı alınır ve genişçe bir kapta eldiven giyilerek yoğrulur. Bu yoğurma aşamasında eğer telemenin ısısı düşerse tekrar 60°C’deki peynir altı suyuna sokularak ısıtılır. Yoğurma sırasında çekilip uzatılarak katlanır. Bu işlem ne kadar çok yapılırsa peynirin de o kadar tel tel olmasını sağlar. Örerek, katlayarak yada asarak peynir 1 yada 2 saat kurutulur. %12 tuzlu salamuraya yatırılır. Bu aşamada peynirin pH değeri 4,45 civarında olmalıdır ve salamuranızın da bu değere uyması gerekiyor. %12 oranında tuz barındıran salamura ile en iyi tad yakalandığı belirtilmiş. Kalan peynir altı suyundan da salamura yapabilirsiniz. Tuzlanıp tulumlara da doldurulabilen bu peynirin mavi küflü olanlarına da rastlamak mümkünmüş.


80,00
76,00

Favorilere Ekle
 • Organik Ürün Satış

  Ürünlerimiz isterseniz kargo ile taptaze ve özel paketlerde adresinize teslim edilmektedir.

 • Kargo İle Teslimat

  Tesisimizde tadı damağınızda kalan ürünlerimizi Online satış sitemizden sizlere ulaştırıyoruz. 250TL ve üzeri alışverişelrde ÜCRETSİZ KARGO!

 • Kredi Kartı & Güvenli Ödeme

  Online satış sitemiz SSL sertifika korumalı olup, Ürünlerimizi online satış sitemiz üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak güvenle satınlabilirsiniz.

TEL PEYNİR Miktarı 1 KG

Ürüne ait yorum bulunamadı.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3d secure Mastercard Visa

Copyright © 2000-2018 muhtesemtesisleri. Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.